Bezpieczeństwo dzieci nad wodą.

Kiedy nie mamy możliwości czasowych lub finansowych, by wyjechać na urlop nad rzekę, jezioro czy morze, wcale nie musimy rezygnować z kąpieli. Warto wykorzystać baseny ogrodowe o różnej wielkości, aby zapewnić sobie i naszym pociechom możliwość korzystania z uroków chłodnej wody w gorący dzień.

Dlaczego warto zakupić basen ogrodowy?

Basen zadaszonyTo niewielka inwestycja, a basen z powodzeniem będzie służył nam przez wiele lat, jeżeli oczywiście zadbamy o jego odpowiednie przechowywanie poza sezonem. Dla pełnej swobody poruszania się i zabaw w takim zbiorniku wodnym dobrze jest postawić na basen o średnicy przynajmniej 2 czy 3 metrów. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie naszych pociech podczas takiej zabawy. Środki ostrożności. Małych dzieci nigdy i pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać w takim basenie bez nadzoru, nawet jeżeli wlejemy do niego niewielką ilość wody. Zachłyśnięcie się to sekunda, więc trzeba mieć maluchy cały czas na oku i po prostu być w pobliżu. Ponadto przed całodniowym pobytem w basenie ogrodowym na słońcu nie należy zapomnieć o dokładnym posmarowaniu dziecka kremem z filtrem o jak najwyższym faktorze. Ponieważ pod wpływem wody ta ochrona się zmywa, co jakiś czas ponawiamy smarowanie. Najlepiej jest również zainwestować w zadaszenie basenów, które w pewnym stopniu chronią przed słońcem. Co więcej należy dość często zmieniać wodę, ponieważ namnażają się w niej bakterie, grzyby i glony.

Trzeba dbać zarówno o czystość wody i jak samego basenu. Jeżeli będziemy przestrzegać tych zaleceń, zabawa w basenie będzie wspaniałą przygodą.