Drony jako zabawka

Jeszcze kilka lat temu szczytem marzeń wszystkich małych chłopców było dostanie zdalnie sterowanego samochodziku. Teraz są drony zdalnie sterowane samoloty.

Drony są ostatnio popularne

dronMożna nim było jeździć po całym domu i ogrodzie, zabierać ze sobą na wyprawy do parku, czy na wakacje. Niektóre z nich potrafiły nabrać niezłej prędkości, a czasem nawet zjeżdżać po schodach. Jeśli kolega miał podobne auto to można było się nimi ścigać i bawić bez końca. W ofercie były także zdalnie sterowane samolociki, ale nie latały one na duże wysokości i odległości, a także ciężko się nimi sterowało, co skutkowało tym, ze szybko się psuły od niewprawnego lądowania. Teraz jednak każdy maluch nie marzy o samochodziku, ale o dronach. Są bardziej wytrzymałe, lepiej się nimi steruje i łatwo ląduje, bo mają do tego nóżki. Dostępny jest nawet dron z kamerą dzięki czemu możemy obserwować co widzi dron podczas lotu. Jest to na pewno smakowite doświadczenie. Normalnie mamy możliwość obserwowania świata z góry tylko podczas lotu samolotem i tylko na jego trasie, a drony możemy używać codziennie, na dowolnym terenie. Być może nie możemy go skierować na dach najwyższego wieżowca w mieście, ale powinien być wystarczający by wysłać go na wysokość standardowego bloku. Sklep z dronami zarabia teraz krocie, bo każde dziecko chce mieć taką ,,zabawkę”, a dorośli zbyt łatwo ulegają dziecięcym sugestią. Czasem kupują drony, ponieważ sami chcieliby się nimi pobawić, co jest niewątpliwie bardziej odpowiedzialne. Nie wolno zostawiać dziecka samego z takim sprzętem, ponieważ mogłoby zrobić krzywdę sobie i innym. Taki dron z kamerą nie ważny może tony, ale w połączeniu z prędkością potrafiłby zranić człowieka.

Zatem pamiętajmy, że gry następnym razem miniemy sklep z dronami, a nasze dziecko będzie się do niego wyrywać, lepiej przemyśleć dwa razy zakup, niż później go żałować.