Ekogroszek z polskiej kopalni

Biorąc pod uwagę fakt, że złoża paliw kopalnych z każdym dniem kurczą się coraz bardziej a ich wydobycie stale rośnie to z wydobytego materiału nie może nic się zmarnować. Przez dziesiątki lat tak marnował się niestety węgiel o bardzo małych frakcjach. Nie dało się go bowiem spalać w klasycznych piecach i nie nadawał się od do kominków. Obecnie jednak się to zmieniło.

Sprawdzony polski ekogroszek

ekogroszek wesołaStosowanie węgla jest na dzień dzisiejszy zdecydowanie najbardziej popularne. W ten rodzaj materiału opałowego każdego roku inwestują miliony Polaków. Węgiel z polskich kopalni znika ze składów opału w mgnieniu oka. Zanim odkryto, że węgiel o drobnych frakcjach można sensownie wykorzystywać to uważany był on po prostu za odpad. Gdy na stałe zaczęto produkować i i sprzedawać kotły zasypowe to dla tego rodzaju materiału pojawiło się światełko w tunelu. Obecnie wspomniany drobny węgiel przerabiany jest na ekogroszek, który stał się bardzo ważnym materiałem opałowym w wielu polskich domach. Już powoli mija hegemonia węgla czy drewna. Wielu naszych rodaków przerzuciło się już na wspomniany ekogroszek ale również na brykiet torfowy czy też na pellet tworzony z wiórów drzewnych. Jeśli zaś chodzi o ekogroszek Wesoła jest kopalnią, z której wydobywany jest najlepszy surowiec do produkcji tego materiału opałowego. To co wyróżnia ten materiał to przede wszystkim kaloryczność. W przypadku ekogroszku z Polski jest to niekiedy wartość przekraczająca nawet 25 MJ/kg.

Ogólnie rzecz biorąc do ekogroszku każdego roku przekonują się kolejni Polacy. Jednym z dość istotnych powodów, dla których warto ekogroszek stosować jest to, że obecnie materiał ten jest bardzo tani. Za tonę ekogroszku zapłacimy nawet połowę ceny za tonę węgla. W związku z tym możemy mieć materiał zarówno wydajny jak i również bardzo tani.