Estetyczne panele do salonu

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie najpopularniejszym materiałem używanym do wyściełania podłóg w domach są panele. Ich ilość w sklepach jest jednak tak ogromna, że wchodząc między odpowiednie regały nie mamy pojęcia na co zwracać uwagę. Modele paneli różnią się bowiem nie tylko wyglądem ale również grubością, odpornością na ścieranie czy rodzajem zapięć. 

Panele – na co zwracać uwagę?

panele podłogowe wrocławGłówną kwestią na jaką większość osób zwraca uwagę przy kupnie paneli podłogowych jest ich cena. W tym wypadku trzeba być jednak bardzo ostrożnym bowiem często bywa tak, że niska cena jest spowodowana słabą jakością paneli. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na klasę ścieralności. Nie jest błędem wybieranie paneli, które się stosunkowo łatwo ścierają ale zaleca się używanie ich w pomieszczeniach rzadko uczęszczanych. Nie powinno się takich paneli układać w salonie, kuchni czy korytarzu. Jeśli chodzi o panele podłogowe Wrocław jest miastem, w którym ostatnio często padają pytania o najlepszych producentów. No cóż… Firm zajmujących się produkcją oraz sprzedaży paneli jest bardzo dużo ale nie chce im robić reklamy. Z pewnością sami Państwo na nich trafią. Absolutnym hitem sprzedażowym w kwestiach paneli są ostatnio te przypominające drewno. Nawet sposób łączenia w tych panelach zaprojektowano w taki sposób by przypominały podłogę wykonaną z desek. Często wybierane są panele imitujące takie gatunki jak dąb, buk czy jawor. Świetnie wyglądają również panele w kolorze orzecha.

Przed zakupem koniecznie musimy oszacować ile tych paneli potrzebujemy. Jest to kwestia, od której musimy zacząć ale pamiętajmy by kupić nieco więcej niż wyszło z naszych obliczeń. Podczas układania paneli konieczne jest ich przycinanie więc trzeba liczyć się z generowaniem odpadków. Niektóre sklepy umożliwiają wzięcie większej ilości i jej późniejsze oddanie jeśli nie będzie wykorzystana.