Jak kolega został geologiem?

 

Jestem po studiach, ale ja niestety nie pracuję w swoim zawodzie. Smutno, że tyle lat poszło tak naprawdę na marne. Mój kolega za to owszem, znalazł dobrą pracę i jest geologiem. Jak to się stało, że on dostał pracę w swoim zawodzie, z kolei ja nie? Już mówię.

Bycie geologiem wymaga poświęcenia

geolog toruńStudia to dla wielu studentów czas pełen przygód i imprez. Ja tez tak myślałem, ale gdybym miał cofnąć czas, to na pewno by,m nie imprezował, ponieważ traciłem siły i energię, która mogła być przeznaczona na naukę. Na geologię poszedłem z pasji, zawsze chciałem zostać geologiem, ale wciągnąłem się w złe towarzystwo. Mój kolega ze studiów, który nie udzielał się nigdy rozrywkowo za to zawsze starał się dobrze uczyć. Miał ponadprzeciętne wyniki w nauce z zakresu geologii, dostał stypendium naukowe i brał udział w wielu konkursach. To, że on jest teraz najlepszym geologiem w Toruniu zawdzięcza temu, że zrobił sobie bezpłatne praktyki, jako geolog Toruń ma wiele takich firm, ale on wybrał najlepsza. Co najciekawsze, wykazał się tam. Pokazał swoją wiedzę, umiejętności i chęci pracy. Dzięki temu nawiązał doskonały kontakt z właścicielem firmy geologicznej. Dziś może pochwalić się rewelacyjnymi układami, a także tym, że potrafi sumiennie działać, jako wysokowyspecjalizowany geolog. Zainwestował w różnego rodzaju kursy i szkolenia. Poświęcił czas i pieniądze i teraz zbiera tego plony.

Na mnie już jest chyba za późno. Chciałbym być geologiem, ale firmy nie zatrudniają geologów takich jak ja. Nie mam nawet doświadczenia, bo praktyki miałem byle gdzie. jestem z tego powodu smutny. Mimo wszystko podziwiam kolegę, który pracuje w firmie geologicznej i tam się realizuje, jako doskonały geolog. Sam powinienem o tym wcześniej pomyśleć, kilkanaście lat temu.