Jaki basen wybrać?

Latem, kiedy temperatura jest bardzo wysoka praktycznie każdy marzy o kąpieli w chłodnej wodzie. Okazuje się, że można zafundować sobie taki luksus w swoim ogródku. Warunkiem jest jednak zakup basenu ogrodowego. Baseny ogrodowe można kupować w marketach budowlanych oraz przez internet. Można się tutaj spotkać z naprawdę szeroką ofertą różnych rodzajów basenów.

basen ogrodowyDla najmłodszych dostępne są baseny z obręczami pompowanymi. Są to baseny o małej pojemności, płytki i niezbyt szerokie. przez to są idealne dla małych dzieci, które mogą się bawić w basenie bez obawy o utonięcie czy podtopienie.
W sprzedaży dostępne są także baseny rozporowe z kołnierzem. Mają zawsze kształt okrągły. Mogą mieć rożną pojemność, w zależności od średnicy dna basenu. Każdy basen rozporowy z kołnierzem musi być ustawiony na równej powierzchni, dzięki czemu woda w basenie także równomiernie się rozkłada. Dno basenu musi być równomiernie rozłożone. W czasie napuszczania wody do basenu dno można jeszcze rozkładać. Wodę nalewa się aż pod kołnierz, którego zadaniem jest nie dopuścić do wylewania się wody z basenu. Baseny z kołnierzem są stosunkowo tanie, dlatego sporo osób się na nie decyduje.
Prawdziwym hitem w ostatnim czasie są jednak baseny kanadyjskie, do których bardzo często montuje się także zadaszenia basenowe . Baseny kanadyjskie są stałe, nie chowa się ich na zimę. Mają bardzo dużą pojemność wody, ale pięknie się prezentują zwłaszcza w dużych ogrodach. jest to inwestycja, którą warto ponieść. Firmy, które zajmują się sprzedażą i montażem basenów kanadyjskich można znaleźć w internecie.