Jaki podkład wybrać do cery mieszanej?

Każda kobieta ma inną cerę i czasami naprawdę ciężko jest dobrać odpowiedni podkład. Znalezienie podkładu idealnego może zająć naprawdę dużo czasu. Sam dobór koloru i tonu fluidu jest bardzo trudny – często podkład na twarzy wygląda za ciemno, albo co gorsza ciemnieje dopiero po jakimś czasie. Każda cera ma inne właściwości, a co za tym idzie potrzebuje podkładu dostosowanego do tych właściwości.

Wybór podkładu co cery mieszanej jest trudne

kryjący podkład do cery mieszanejKobiety, które mają cerę mieszaną z pewnością wiedzą, że trudno jest znaleźć taki podkład, który będzie pasował idealnie do każdego miejsca na twarzy. Cera mieszana, jak sama nazwa wskazuje, cechuje się tym, że skóra w różnych miejscach ma inne właściwości. Posiada ona cechy zarówno cery tłustej jak i suchej. Dla większości kobiet krycie podkładu jest jego kluczową cechą. Czy można znaleźć dobry, kryjący podkład do cery mieszanej w drogerii? Oczywiście, że można ale nie jest to łatwe. Mając cerę mieszaną nie dobry będzie dla nas podkład zbyt ciężki i matowy, ponieważ przeznaczony on jest do cery tłustej, która produkuje za dużo sebum. Taki podkład z pewnością podkreśli suche skórki, w miejscach na twarzy, które są przesuszone. Natomiast w przypadku podkładów mocno nawilżających, które uwielbiają posiadaczki cery suchej. Dlatego warto wybrać taki podkład, który będzie fluidem, który nie będzie ani matujący ani zbytnio nawilżający. Powinien mieć dość wodnistą konsystencję. Jego wykończenie powinno być satynowe. Na skórze mieszanej będzie prezentować się pięknie.

Podkład dla cery mieszanej nie jest łatwy do znalezienia ale da się to zrobić. Najlepszą metodą będzie metoda prób i błędów. Jeżeli ktoś ma cerę mieszaną charakteryzującą się tłustym obszarem w strefie T, to wtedy można używać po prostu podkładu matującego na ten obszar, a na resztę twarzy nakładać podkład przystosowany do cery suchej. Jest wiele podkładów tego typu na rynku, które bardzo dobrze kryją.