Jakie wkładki do butów ortopedycznych?

Wkładki ortopedyczne są dostępne w różnych rodzajach, od podstawowych podpór łukowych, wkładek do butów eleganckich, wkładek do butów sportowych i butów roboczych. Istnieją także wkładki do butów na wysokim obcasie i wkładek kapci. Dobrym pomysłem jest wsparcie łuku przy zakupie nowej pary butów, a czasami potrzebne jest trochę dodatkowej amortyzacji, zwłaszcza jeśli cierpi się na ból stóp.

Co zapewniają wkładki ortopedyczne?

wkładki do butów ortopedycznych dla dorosłychWkładki, które można wsunąć do mniej wygodnych butów, aby uzyskać dodatkowe wsparcie do dobre rozwiązanie. Zaprojektowane na zamówienie wkładki zapewniają naprawdę idealne dopasowanie, ale mogą być drogie. Z tego powodu wielu podiatrów najpierw zaleca wypróbowanie wkładek gotowych. Odpowiednie wkładki do butów ortopedycznych dla dorosłych zapewniają doskonałą amortyzację. Miękka pianka amortyzująca dynamicznie formuje się w unikalne kontury stopy, zapewniając najwyższy komfort i natychmiastową ulgę w punktach ucisku. Ulga w bólu pięty przychodzi dzięki wyprofilowanemu siedzisku pięty wysłanym pianką amortyzującą. Działa dobrze na ból pięty i zapalenie powięzi podeszwowej. Natychmiastowy komfort jest gwarantowany dzięki temu, że są zaprojektowane tak, aby zapewnić rozwiązanie dla płaskich stóp, nadmiernej pronacji, zapalenia powięzi podeszwy, bólu pięty, guzów, zapalenia stawów i cukrzycy. Wkładka ortopedyczna jest umieszczana w bucie, aby skorygować orientację łuku stopy.

Korekcja postawy może również zmniejszyć ból pleców. Różne typy wkładek są przeznaczone dla pacjentów pediatrycznych lub cukrzycowych, a także dla stóp płaskich, innych zaburzeń. Niektóre wkładki mają podpórki na pięty lub łuki, aby zapewnić amortyzację dla określonych obszarów stopy. Takie elementy mogą być poprzeczne lub podłużne. Wybór zależy zasadniczo od indywidualnych cech pacjenta i jego komfortu.