Krótkofalówki dla ochroniarzy imprez masowych

Moja firma od niedawna zaczęła zajmować się ochroną imprez masowych. Była to dla większości z nas nowość, gdyż znaczna część pracowników nie miała jeszcze do czynienia z pracą w podobnych warunkach. Pierwsze imprezy były momentem, w którym sprawdzaliśmy jakie działania będą skuteczne, co działa dobrze, a co należy poprawić.

Urządzenia do komunikacji dla pracownika ochrony

anytonePo dokładnym przeanalizowaniu całego planu ochrony, doszliśmy z kolegami do wniosku iż elementem najbardziej wymagającym dopracowania jest komunikacja między personelem. Kilkakrotnie zdarzało się, iż reakcja pracowników była zbyt powolna przez brak odpowiednich narzędzi do komunikacji i braku informacji od kolegów. Aby temu zaradzić, postanowiliśmy wyposażyć pracowników w porządne krótkofalówki i radiostacje, w celu ułatwienia przepływu informacji i przyśpieszenia reakcji. Kolega zajmujący się zabezpieczeniem technicznym polecił nam urządzenia firmy anytone, z którymi miał wcześniej doświadczenie. Opisał je jako urządzenia niezawodne, odporne na uszkodzenia, dość często zdarzające się w tej pracy, oraz wielofunkcyjne. Modele, które nam zaprezentował, miały możliwość programowania i używania wielu kanałów naraz, montażu akcesoriów, takich jak na przykład bezprzewodowe słuchawki, a przede wszystkim, były firmowo wyposażone w wytłumiacz zakłóceń. Dzięki temu, nawet podczas pracy w miejscu gdzie fale radiowe utrudniały użytkowanie radia, sygnał był czysty i mocny, a przekazywane informacje zrozumiałe.

Bez wahania zakupiliśmy tyle urządzeń, by wyposażyć w nie wszystkich pracowników. Było to idealne rozwiązanie. Pracownicy wyposażeni w radia mogli pracować o wiele skuteczniej, reagując na przekazywane sytuacje o wiele szybciej i sprawniej. Wielu kolegów już nie wyobraża sobie pracy bez takiego urządzenia.