Mikołajki najpiękniejszym miastem mazurskim

Wiele osób planuje swoje wakacje na kilka miesięcy przed latem. Wykupujemy wczasy za granicą w najpiękniejszych zakątkach świata. Nie zapominamy także o naszej niesamowitej Polsce. Zarówno kierunek południowy czyli piękne pasmo górskie jak i północny nasz  urokliwy Bałtyk są najczęściej odwiedzanymi miejscami przez turystów. Jednak Mazury, serce najpiękniejszych jezior, to kraina do której wszyscy jeżdżą na wspaniałe wakacje.

Atrakcje turystyczne i spędzanie wakacji w Mikołajkach

wakacje w mikołajkachKażdy kto chociaż raz spędził wakacje na Mazurach wie, że na pewno wróci tam jeszcze nie raz. Piękne jeziora, lasy, niezwykły klimat i cisza od codziennego zgiełku miasta, przyciąga co roku ogrom turystów z Polski i z zagranicy. Perłą Mazur od dawna są Mikołajki, położone w przesmyku dwóch jezior Mikołajkiego i Tałty. Raj dla żeglarzy, wodniaków i dla tych którzy aktywnie chcą spędzić swoje wakacje. Liczne ścieżki rowerowe to atrakcja szczególnie dla rodzin z dziećmi. W tym niezwykle urokliwym miejscu jest mocno rozbudowana baza noclegowa. Począwszy od małych domków i pensjonatów, a skończywszy na nowoczesnych apartamentach i hotelu. Wszędzie co roku w okresie wakacji można spotkać zadowolonych turystów. Niektórzy z nich nocują w wynajmowanych domkach kempingowych tuż nad jeziorem w samym środku lasu. Niewątpliwie wakacje w Mikołajkach, przy odrobinie udanej pogodzie, na pewno zaliczymy do bardzo udanych.

Zarówno Mazury jak i same Mikołajki są miejscem polecanym wszystkim wymagającym turystom. Dobrze zaplanowane wakacje nie będą nudne jeśli zabierzemy rowery lub je wypożyczymy na miejscu. Do tego wynajem łodzi lub jachtu i mały rejs po jeziorach to też nie mała atrakcja dla dzieci i dorosłych. Każdy kto chociaż raz był na Mazurach mówi, że widoki są przepiękne, a krajobraz niezapomniany.