Multimedia w telewizorze

Telewizory w dzisiejszych czasach są swoistym centrum rozrywki. Nie służą już tylko i wyłącznie do oglądania programów i filmów. Bardzo często odtwarzają one zdjęcia, filmy, muzykę, mają wbudowany internet, można za ich pomocą przeglądać strony internetowe. Telewizory takie obsługują także na przykład słuchawki Bluetooth.

Połączenie z pomocą bluetooth

słuchawki BluetoothDla wielu użytkowników obecność multimediów to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na to czy kupią dany odbiornik czy też nie. Istnieje wiele możliwości do tego, aby odtworzyć multimedia w telewizorze. Najprostszym jest z pewnością korzystanie z portu USB. Dzisiaj każdy telewizor posiada taki port. Czasami zdarzają się także modele, które korzystają z kart pamięci. Za pomocą takiego portu można podpiąć do telewizora pendrive lub też na przykład komputer czy telefon. Po włożeniu do portu jakiegoś źródła, telewizor z pewnością poprosi nas o to, abyśmy określili co będziemy oglądać – filmy, zdjęcia, muzyka. Później telewizor sam rozpoznaje pliki i od razu eliminuje te, które nie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Dzięki temu przeglądanie plików jest znacznie łatwiejsze. Jednak jest to także utrudnienie, bo gdy będziemy chcieli po wysłuchaniu jakiejś piosenki obejrzeć zdjęcia to będziemy musieli wyjąć i znów włożyć źródło do gniazda. Jeśli zależy nam na tym, by móc sprawnie przeglądać pliki to powinniśmy kupić telewizor, który nie robi wstępnej selekcji. Są też takie modele. Kupując telewizor warto także zwrócić uwagę na to, jakie pliki obsługuje. Nie każdy telewizor obsługuje bowiem wszystkiego rodzaju pliki. Jeśli często oglądamy filmy to warto aby odbiornik w pełni obsługiwał wszystkie możliwe formaty plików zawierające wideo. Niektóre telewizory bowiem obsługują tylko wybrane formaty plików. Później może okazać się to dla nas dużym kłopotem.

Jeśli chodzi o dostęp do internetu to ma go już większość telewizorów. Odbiorniki mają także wbudowane przeglądarki internetowe. Dzięki nim można bez problemu wyszukać jakiś informacji przez internet czy odpowiedzieć na maila. Niektóre telewizory za pomocą internetu zezwalają tylko na wykonywanie niektórych czynności, takich jak na przykład oglądanie filmów.