Naprawy w łazience

Mimo że opłaca się kupować sprzęty i urządzenia wysokiej jakości, nie oznacza to, że będą one niezawodne i bezawaryjne. Każdy przedmiot ma jakąś żywotność i należy się spodziewać, że w pewnym momencie zawiedzie lub zepsuje się. W łazience wszystkie elementy muszą działać sprawnie, ponieważ przechodzi przez nie woda, a awaria oznacza zalanie pomieszczenia.

Wymiana części – samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Części zamienne do kabin prysznicowychUrządzenia sanitarne w łazience muszą być szczelne i drożne, aby być w pełni funkcjonalne. W przypadku uszkodzenia syfonu raczej ciężko będzie nam dokonać naprawy samodzielnie. Może okazać się, że będzie trzeba wymienić całą część, aby przywrócić funkcjonowanie systemu. Lepiej nie decydujmy sami, czy syfon tylko się zatkał, bo może okazać się, że przez naszą pomyłkę zalejemy sąsiadów z dołu. Profesjonalista powie nam, jakie musimy kupić części zamienne do kabin prysznicowych czy wanien. Może doradzić nam na przykład zainstalowanie syfonu ze specjalnym sitkiem, które ułatwia czyszczenie korka. Istnieją modele syfonów tak uniwersalne, że pasują do większości modeli kabin montowanych w Polsce. Innym elementem, który często się psuje, jest wąż prysznicowy. Używamy go codziennie podczas kąpieli, a poza tym wiele osób bardzo niedbale odwiesza słuchawkę po użyciu, tak, że wąż skręca się w warkocz i pozostaje zgięty przez długi czas. Nic dziwnego, że wtedy psuje się i przecieka. Na szczęście można kupić po prostu nowy i potem już pilnować, by był prawidłowo odwieszony. Takiej drobnej naprawy, jak wymiana węża, możemy dokonać samodzielnie przy użyciu klucza francuskiego lub kombinerek.

Kiedy jakiś przedmiot lub sprzęt się zepsuje, możemy go wyrzucić, spróbować naprawić w pojedynkę lub zamówić fachową pomoc. W przypadku napraw w łazience poważniejsze awarie lepiej usunie fachowiec, ale jeśli chodzi tylko o wymianę drobnych elementów, powinniśmy poradzić sobie sami.