Nowoczesne konstrukcje ze szkła i aluminium

Odpowiednie aranżacje przestrzeni publicznej w ostatnim czasie pokazują, że bardzo modnym materiałem jest szkło. Wielkie przeszklenia pozwalają na wprowadzenie do pomieszczenia bardzo dużej ilości światła, które doskonale oddziałuje na człowieka. Dodatkowo, w połączeniu z aluminiowymi lub stalowymi stelażami cała konstrukcja prezentuje się bardzo efektownie i elegancko. 

Zalety konstrukcji aluminiowo-szklanych

konstrukcje aluminiowo szklaneWznoszenie nowych obiektów, w których to właśnie stal i szkło stanowią podstawowy materiał budulcowy nie sprawia właściwie żadnego problemu. Znacznie gorzej jest wtedy, gdy architekt stara się wprowadzić takie rozwiązania materiałowe do już istniejących budynków. Na szczęście producenci materiałów budowlanych i systemów elewacyjnych znaleźli rozwiązanie i tego problemu. Oferują bardzo innowacyjne systemy fasad budowlanych, które w doskonały sposób wpisują się w przestrzeń dodając obiektom wybudowanym w sposób tradycyjny lekkości i nowoczesnego wyglądu. Ramy utrzymujące tafle szklane różnej wielkości najczęściej wykonane są z aluminium, ponieważ materiał ten może przenosić znaczne obciążenia, jest sztywny i dodatkowo znacznie lżejszy niż tradycyjna stal. Konstrukcje aluminiowo szklane fasadowe wykonuje się więc w bardzo prosty sposób – do podłoża i ściany kotwi się słupki nośne i rygle poprzeczne, a następnie dokręca się do nisz szklane tafle odporne na wiele czynników zewnętrznych.

W zależności od efektu, jaki chce uzyskać architekt i producenci tego typu elewacji, table mogą bezpośrednio przylegać do konstrukcji nośnej lub być od niej odsunięte. Ten drugi sposób sprawia, że konstrukcja prezentuje się bardziej przestrzennie i dostojnie. Dzięki ponadczasowości tego rozwiązania możemy mieć pewność, że będzie ono chętnie stosowane jeszcze przez wiele lat.