Obwody drukowane – gdzie stosujemy?

Gdzie dzisiaj stosujemy obwody drukowane? W sumie można byłoby spytać gdzie stosujemy elektronikę, byłoby łatwiej, a znaczyłoby praktycznie to samo. A więc tak, gdzie więc stosowane są obwody drukowane?

Gdzie stosowane są dzisiaj obwody drukowane?

obwody drukowanePrawda jest trywialna, ponieważ łatwiej dzisiaj powiedzieć gdzie nie jest montowana elektronika, niż tam gdzie jest. Projektowanie elektroniki dzisiaj jest na tyle łatwe, że coraz więcej osób bez problemu szybko nauczy się to robić, ponieważ sprawa wygląda tak, że mamy pełno różnych gotowych projektów, które wystarczy zmienić, więc się zmienia. Oczywiście, na całym świecie jest cała masa różnych czarodziejów, którzy potrafią robić naprawdę różne rzeczy od A do Z bez niczyjej pomocy. Tacy ludzie potrafią nawet w polowych warunkach zrobić płytkę drukowaną, która pomoże im przeżyć. Jednak wracając do meritum. Obwody drukowane stosujemy dzisiaj naprawdę niemal wszędzie. W zegarku, długopisie z „migającą” latarką, telefonie, komputerze, telefonie i tak dalej. Naprawdę coraz częściej znaleźć urządzenie, które codziennie używamy a nie miałoby elektroniki. Elektronika jest dominująca. Ba! Dzisiaj można kupić nawet sedes z podgrzewaniem, gdzie klapa sama się opuszcza lub podnosi. Jest to przerost formy nad treścią, jednak widać konsumpcjonizm pochłania ludzi do reszty. Producenci się cieszą, jednak ludzie na tym tracą.

Czy naprawdę podgrzewany sedes jest tym, co jest konieczne do godnego życia? Moim zdaniem jest to naprawdę mocny snobizm, którym aż na siłę zalatuje.