Patera na ciasto jako pomysł na prezent

Moja siostra bardzo lubi piec ciasta. Praktycznie co tydzień testuje jakiś nowy przepis. Gotować też lubi, ale zdecydowanie pieczenie jej bardziej odpowiada. Ma też zapas mnóstwa przyborów do pieczenia, począwszy od łopatek i szpatułek, kończąc na foremkach w dowolnym kształcie i wielkości.

Elegancka patera z ochronnym kloszem

ładna patera na ciasto z kloszemJako że zbliżały się święta wielkanocne to postanowiłam kupić jej coś co będzie związane z jej hobby. Sama jednak na pieczeniu się nie znałam, więc nie bardzo wiedziałam od czego powinnam zacząć. Wiedziałam, że Marlena też chce zrobić jakieś zakupy w sklepie z artykułami dla cukierników, choć wspominała głównie o zapasach kulinarnych, a nie akcesoriach. Wtedy pomyślałam o tym, żeby kupić jej coś na samo ciasto, a nie do ciasta. Zazwyczaj gotowe ciasto stawialiśmy na jakimś talerzy, a ciasteczka lądowały w puszce, żeby nie wysychały. Nasza jedyna patera na ciasto była zrobiona z plastiku i miała już swoje lata. Widać było na niej wiele zarysowań, a sama kopuła nie była szczelna. W ofercie sklepu internetowego spodobała mi się ładna patera na ciasto z kloszem. Sama patera była zrobiona z metalu, jednak klosz był szklany. Miało to same zalety. Na paterze się kroi, w związku z czym podstawa musi być odporna na zarysowania o odkształcenia, powstałe na przykład pod wpływem ciepła. Nasza plastikowa patera robi się wklęsła jak się na nią położy gorące ciasto. Za to szklany klosz jest bardzo elegancki, dobrze przylega do patery, a do tego wszystko przez niego widać, zatem wypieki prezentują się estetycznie.

Patera miała też odpowiednią wielkość, kształt i po prostu mi się podobała. Zapakowana była w solidny karton, który ja owinęłam papierem pakowy i dałam na wierzch kokardkę. Marlena była z prezentu zadowolona. Mówiła, że o takiej paterze właśnie marzyła i na pewno wiele razy ją użyje.