Wędkowanie z łódki

Marzeniem każdego wędkarza prędzej czy później jest oderwanie się od brzegu i wypłynięcie na środek jeziora lub rzeki. Ta metoda wędkowania daje nam większe możliwości i jest o wiele wygodniejsza niż chodzenie z wędką wokół akwenu wodnego. Łowiąc na łódce jeśli nie mamy brać w jednym miejscu to podpływamy w inne i próbujemy tam.

Wędkowanie z łódki do jakby kolejny stopień wtajemniczenia w sztukę wędkarską

łódkaNa lądzie jest to mało wygodne, gdyż zmieniając miejsce połowu musimy zabierać ze sobą cały swój inwentarz, rozkładać go na nowo, a do tego lepsze miejsca do wędkowania mogą być zajęte przez innych wędkujących. Jaką łódkę powinniśmy wybrać? Tak naprawdę nie ma złych i dobrych łódek. Jeśli utrzymuje się stabilnie na wodzie, to każda będzie dobra. Wszystko zależy jedynie od tego ile osób ma pomieścić, a także, czy chcemy ją wykorzystywać do wód wolno stojących jak np. jeziora, czy do wód płynących jak np. rzeki. Zasada doboru jest prosta. Do rzek stosujemy łódkę wąską i długą, a do jezior krótką i szeroką. Na rynku są także łódki uniwersalne sprawdzające się na obydwu typach akwenów wodnych. Jeśli nie chce nam się wiosłować, to warto do łódki dokupić silnik. Silnik elektryczny do łodzi to rozwiązanie coraz chętniej stosowane kosztem silników spalinowych. Silnik elektryczny jest mniej awaryjny niż spalinowy, ale musimy pilnować, aby akumulator był zawsze naładowany na odpowiednim poziomie. Łódka daje nam także dostęp do ciekawych urządzeń wspomagających a także radia Baofeng.

Echosonda wędkarska pomaga nam zbadać dno wody na której łowimy. Jest to przydatne, gdyż możemy się wtedy dowiedzieć, czy nie łowimy czasami pod grubą warstwą mułu, gdzie ryb raczej zbyt dużo nie będzie. Warto też się zaopatrzyć w urządzenia firmy Baofeng, a w szczególności telefony radiowe pomagające w komunikacji z innymi wędkarzami. Swoją przygodę warto też rozpocząć z kimś kto ma doświadczenie w tego typu wędkarstwie.