Wybór odpowiednich części do pługa

Mój brat ma gospodarstwo rolne. On doskonale wie jak się nim zajmować. Przejął gospodarstwo po naszych rodzicach. Mieszkamy od siebie dość daleko, więc  co jakiś czas odwiedzą go z moją obecną rodziną, to znaczy mężem i dójką dzieci. Cieszy mnie fakt, ze dzieci mogą poznać co to jest gospodarstwo rolne, głównie czas spędzają przy zwierzętach.

Wymiana kilku części pługa

części do pługówW te wakacje też miałam okazję wybrać się do mojego brata na wieś. Ale pojechaliśmy tam pod koniec wakacji w zasadzie ostatnie dwa tygodnie, wtedy kiedy u mojego brata są żniwa. Brat ma kilka hektarów ziemi podzielonej na kilka mniejszych obszarów. Na każdym z nich ma coś innego posadzone. Jak już przyjechaliśmy do niego to już część miał plonów zebranych i zaczynała właśnie orać ziemię, ale zanim zaczął mówił mi, że musiał kupi kilka części do pługów. W sumie na aż dwa pługi. Na całe szczęście części były dostępne i bez problemów można było je wymienić. Brat to fachowiec, więc wie co i jak zrobić. Później mi pokazał jakie części musiał wymienić. W sumie wcale te części nie były aż takie wielkie. Mieściły mi się w dłoni. A bez ich wymiany pług mógłby nie działać dobrze. Dlatego warto robić przeglądy sprzętu zanim będzie on wykorzystywany. Ale wymiana części nie zajęła zbytnio dużo czasu i można było je wykorzystać do pracy na roli. Dzieci oczywiście od razu pobiegły do zwierzątek. Wiecie by je nakarmić i oczywiście pogłaskać. Brat ma nawet owce. To sami rozumiecie jak dzieci mogą na nie reagować. Takie puchate zwierzątka od razu chcą głaskać.

Ten kto prowadzi gospodarstwo rolne wie jak ważne są maszyny w gospodarstwie. Bez nich praktycznie ciężko coś zrobić. Wszystko jest teraz tak zmechanizowane, że rolnik raczej nie obejdzie się bez maszyn. Wiem to bo mam brata rolnika i ostatnio jak u niego byłam, to opowiadał mi jak musiał przerwać pracę bo akurat musiał wymienić części w obu pługach. Bez tej wymiany mogły by dobrze nie pracować. Ale wszystko się udało wymienić.