Wycinanie liter z folii do sklepu

Każdy sklep musi być odpowiednio oznaczony. Warto jest zadbać o ładny szyld nad wejściem, jakiś baner czy choćby potykacz wystawiony przed drzwiami. Dobrze jest, by nazwa sklepu była widoczna z daleka, jak również by każdy wiedział jak długo czynny jest sklep w poszczególne dni.

Wycinanie liter i godziny otwarcia

wycinanie liter z foliiChciałam, żeby mój sklep wyglądał jak należy i też nie jak wszystkie. Zdecydowałam się na wycinanie liter z folii. Takie litery i cyfry przyczepię na drzwiach do sklepu. Tam będzie nazwa marketu i godziny otwarcia. Takie rozwiązanie jest bardziej trwałe i bardziej estetyczne, niż kolorowa tabliczka do pisania po niej markerem. Z liter ułożyłam także słowo ,,Zapraszamy!”. Jak popatrzyłam z daleka na to jak mój sklep wygląda to stwierdziłam, że takie litery z folii można by także przyczepić na jednej z szyb. Litery będą oczywiście wtedy dużo większe i chyba nieco bardziej widoczne niż sam napis nad wejściem. Wybiorę taki kolor, że na pewno będzie pasował, a do tego czcionka użyta do tych liter będzie taka sama jak do szyldu nad wejściem. Z pewnością taka zależność będzie dobra. Wybrałam się do drukarni która zajmuje się także wycinaniem z folii i taśmy. Litery są wycinane na samoprzylepnej folii, więc cięcie musi być wykonywane przez ploter, żeby krawędzie były gładkie, a nie poszarpane. Na szczęście taka usługa nie kosztowała wiele, a efekt z pewnością będzie spektakularny. Usługa mogła zostać wykonana na miejscu, zatem nie czekałam dużo.

Litery są od razu gotowe do przylepiania. Trzeba zadbać tylko o to by szyba była czysta i nie było na niej nic tłustego, bo wtedy klej może dobrze nie trzymać. Ważne jest to, by litery równo były przyczepione i nie było pod nimi pęcherzyków powietrza, bo to wygląda nieatrakcyjnie.