Zasady korzystania z uszczelek turbo

Uszczelnienia turbin służą do uszczelniania węży i ​​łączników generatorów diesla. Zapobiegają wyciekom paliwa, oleju lub innych zanieczyszczeń i pomagają utrzymać okablowanie elektryczne w generatorze w dobrym stanie. Można je znaleźć w różnych rozmiarach, ale wszystkie działają w celu utrzymania płynnego działania systemu.

Uszczelki powinny być odpowiednio dopasowane

uszczelki turboSą zwykle wykonane z wielu różnych rozmiarów plastiku i gumy. Większe są łatwe do zmieszczenia w małych przestrzeniach i wymagają mniej konserwacji. Z drugiej strony, mniejsze uszczelki turbo muszą być ponownie instalowane po każdym sezonie, aby upewnić się, że nie zostaną zatkane brudem lub innymi zanieczyszczeniami. Jeśli musimy wymienić uszczelkę z jakiegokolwiek powodu, ważne jest, aby znać właściwe wskazówki dotyczące instalacji. Najważniejszym z nich jest zapewnienie szczelnego dopasowania uszczelek w obszarze, w którym zostaną zainstalowane. Gdy uszczelki nie są odpowiednio dopasowane, możemy uszkodzić element lub spowodować utratę zasilania. Uszczelki są zamontowane w każdej jednostce dystrybucji zasilania (PDU) lub alternatorze. Po zainstalowaniu są one mocowane za pomocą śrub. Oznacza to, że muszą być wkręcone w dokładne miejsce, jeśli mają pozostać bezpiecznie na miejscu. Najlepszym sposobem upewnienia się, że uszczelki są właściwie umieszczone, jest zastosowanie podkładki odbojowej między nimi a zespołem napędowym. Warto sprawdzić urządzenie pod kątem nadmiernego zużycia i warto upewnić się, że jest czyste.

Czyszczenie zespołu napędowego zapewni również prawidłowe zamocowanie uszczelek. Jeśli znajdziemy nagromadzenie brudu lub innych materiałów, które mogą pozwolić na zsunięcie się uszczelek, może być konieczna ich wymiana. Co kilka lat należy wymieniać uszczelki jednostki dystrybucji zasilania.